Web Content Display Web Content Display

        Náš kraj ponúka množstvo zaujímavých pamätných i rekreačných miest. V blízkosti obce, v meste Stropkov, sa nachádza ZOO park, krytá plaváreň, letné kúpalisko, futbalové ihrisko, športová hala a tenisové kurty.

       Naša obec sa nachádza neďaleko vodnej nádrže Veľká Domaša, ktorá je situovaná v horskom prostredí Ondavskej vrchoviny. Teplé klimatické pomery vytvárajú priaznivé podmienky na kúpanie, vodné športy a rybolov vo viacerých rekreačných strediskách. Na brehoch jazera sa nachádza päť rekreačných stredísk – Valkov-Tíšava, Dobrá, Poľany, Holčíkovce a Nová Kelča. Každé stredisko ponúka buď možnosť ubytovania v hoteloch, penziónoch, alebo stanovanie v kempingoch. Nájsť tu možno upravené pláže, požičovne športových potrieb, ihriska, reštaurácie a občerstvenia. Veľmi navštevovanou v poslednom období je najmä nová umelá pláž s kamennou hrádzou v stredisku Nová Kelča. Keďže Veľká Domaša s teplotou vody 23 °C patrí medzi najteplejšie priehrady na Slovensku dobré podmienky tu nájdu najmä milovníci windsurfingu a plávania. V letných mesiacoch pulzuje vo väčšine stredísk rušný nočný život spojený s diskotékami a rôznymi kultúrnymi podujatiami. K najobľúbenejším patria súťaže Miss Domaša.

     Milovníci histórie si prídu na svoje na území nazývanom Údolie smrti. Toto územie sa rozprestiera  medzi deviatimi obcami v okrese Svidník. V tomto priestore sa v čase druhej svetovej vojny, v období od 21. do 27.októbra 1944 odohrali ťažké boje, ktoré boli súčasťou  karpatsko-duklianskej operácie.